Wypasione owce - wyjątkowa gra na urządzenia mobilne

11.10.2016

top IK

Wypas owiec na Twoim smartfonie lub tablecie? Tak! Rywalizuj, bij rekordy i odkrywaj bogactwo karpackiego krajobrazu. 

Wypasione owce – jedyna w swoim rodzaju gra z przyrodą i kulturą Karpat w tle – dostępna ZA DARMO dla systemów iOS i Android. 

Gra została przygotowana we współpracy Centrum UNEP/GRID-Warszawa z firmą GlobeIT. Jest to pierwsza aplikacja stworzona w tym duecie. Gra, zrealizowana w ramach projektu Karpaty Łączą, niesie ze sobą zarówno dużą porcję zabawy i rywalizacji, jak również pierwiastek edukacyjny.

Gra umożliwia lepsze poznanie regionu karpackiego oraz kultury pasterskiej. Podczas rozgrywki poznasz zasady wypasu owiec, wczuwając się w rolę pasterza, który musi zapewnić swojemu stadu owiec pożywienie, chronić je przed drapieżnikami, a także w odpowiedni sposób gospodarować halą.

Pozwól sobie na chwilę zapomnienia i przenieś się w wirtualny, sielankowy krajobraz polskiej części Karpat. Twoim zmaganiom i walce o jak najlepszy wynik towarzyszyć będzie Krystyna Czubówna, która wcieliła się w rolę przewodnika oraz komentatora poczynań gracza.


Gra Wypasione owce ma kilka poziomów, a każdy z nich wiąże się z odwiedzeniem przez gracza innej hali. Poszczególne hale, tak w rzeczywistości, jak i w tej grze, różnią się od siebie. Każda z nich odnosi się do konkretnego miejsca w Karpatach, gdzie prowadzony jest wypas owiec. W miejscach tych można znaleźć bacówkę, a w okresie wypasu - od maja do października, spotkać bacę z owcami, a także zasmakować wspaniałych regionalnych przysmaków wytwarzanych z owczego mleka.

 

wypasioneowce screen

 

 Pobierz Wypasione owce ze sklepu Google Play

Pobierz z Google play300x94

Pobierz Wypasione owce z App Store

app store button 300x94